Dopalacze – przypominamy, uświadamiamy, ostrzegamy

W naszej szkole trwa kolejna edycja programu profilaktycznego „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. 3 kwietnia odbyły się zajęcia we wszystkich klasach siódmych, prowadzone przez psychologa szkolnego Annę Zych. Uczniowie m.in. poznawali pojęcie dopalaczy, zagrożenia związane z ich świadomym lub nieświadomym zażyciem, możliwe konsekwencje nawet jednorazowego zażycia. Zajęcia uzupełniała krótka projekcja filmu „Wpływ dopalaczy na organizm człowieka”.

W marcu gościliśmy także Panią Katarzynę Nowak z Sekcji Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu, która w ramach współpracy z naszą szkołą, poprowadziła zajęcia z uczniami klasy VIIIa. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję porozmawiać ze specjalistą oraz wykonać testy w alkogoglach i narkogoglach (w pozostałych klasach ósmych zajęcia odbędą się w kwietniu lub maju).

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje większą świadomością, szczególnie ważną dla dorastającego młodego człowieka, który coraz więcej decyzji podejmuje samodzielnie.