Euroweek says bye bye

Today's day began with a delicious breakfest. We returned to our room after which the teacher called us to lesson. We met there a volunteer named Pikachu who tought us to dance „Belgijka”. We got pizza order proposal for an evening party. After a delicious dinner, we went to the shop. In the evening we presented Disney Drama and ordered pizzas and we ate them with taste.

PIZZA PARTY HURRAY!!!!!!!

Szymon S

Szymon D

Piotr Sz

Tomek Cz

Dzisiejszy dzisiejszy dzień zaczął się pysznym śniadaniem. Wróciliśmy do pokoju, po czym Pani zawołała nas na zajęcia. Poznaliśmy tam nowego wolontariusza o imieniu Pikachu, który nauczył nas tańczyć „Belgijkę”. Dostaliśmy propozycję zamówienia pizzy na wieczorną imprezę. Po pysznym obiadku wybraliśmy się do sklepu. Pod wieczór wcieliliśmy się w rolę Disney'owskich postaci, otrzymaliśmy zamówione pizze, które zjedliśmy ze smakiem.

PIZZA PARTY HURAAAA!!!!