Akcja szkolnych wolontariuszy PRZEDSZKOLE W SZKOLE

Uczniowie naszej szkoły z klas 4, 5 i 6 wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach w ramach działań realizowanych w projekcie „Szkolne Wolontariaty” finansowanym z środków MEN.

Była to pierwsza w całości wymyślona, zaplanowana i przeprowadzona przez naszych uczniów akcja wolontariacka.

Nasi wolontariusze nazwali ją PRZEDSZKOLE W SZKOLE.

Zaprosiliśmy  grupę dzieci z bytomskiego przedszkola nr 58, która to uczestniczyła w naszych warsztatach plastycznych, tanecznych i muzycznych.

Na koniec nasi młodzi wolontariusze profesjonalnie pomalowali przedszkolakom twarze, wręczyli wykonane przez siebie podarki, a podekscytowane przedszkolaki wystąpiły przed całą szkołą przez szkolną radiolę, wyrażając swoje emocje i zadowolenie z przygotowanych dla nich zajęć świątecznych.

Tak działają wolontariusze naszej szkoły - zapraszamy do obejrzenia filmu.

Autor: Ewa Rozmus