Witaj stolico!

28 lutego część uczniów z klas siódmych i ósmych wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wyprawa zaczęła się jeszcze przed świtem, wszystko po to, by jak najwcześniej dotrzeć na miejsce. Po kilku godzinach w końcu naszym oczom ukazał się Pałac Kultury i Stadion Narodowy. Dżdżysta pogoda nie utrudniła nam spaceru po Starym Mieście. Zobaczyliśmy m.in. Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca i Bazylikę Archikatedralną. Był to zaledwie początek atrakcji, ponieważ następnym przystankiem okazał się Pałac Prezydencki. Cóż za niezwykłe miejsce. Szczegółowa kontrola i sprawdzanie dokumentów potwierdzających tożsamość, wywołała lekki stres. Potem było już z górki. Mogliśmy na własne oczy podziwiać Okrągły Stół, Salę Kolumnową, w której Prezydent wręcza odznaczenia oraz nominacje, kaplicę, pomieszczenie z flagami oraz pieczęciami i odznaczeniami. Kolejnym przystankiem było zwiedzanie gmachu sejmu i senatu. Zobaczyliśmy miejsca obrad, korytarz sejmowy oraz miejsca, w których odbywają się konferencje prasowe.

Dziękujemy bardzo Pani Senator Halinie Biedzie za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia, Pani Katarzynie Grysko – Kłujszo za wspaniałą logistykę oraz Pani Patrycji Fraj i Panu Damianowi Makowskiemu za opiekę.