XVIII Festiwal Gwary Śląskiej im. Marii Pańczyk- Pozdziej

W dniu 24.10.23r. odbył się XVIII Festiwal Gwary Śląskiej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi. W ramach festiwalu prezentowano piosenkę śląską, monolog, scenkę. W konkursie piosenki w  kategorii wiekowej klas 4-6 nasz zespół „Dziouchy z Bytomia” zaśpiewały utwór ,,Piekła baba chlyb" w asyście akordeonu zdobywając 2 miejsce. W skład zespołu wchodziły: Natalia Cholewa, Maja Komisarczyk, Magdalena Puczko (ucz.kl.6a) oraz Lena Sawala (ucz.kl4c).

W kategorii klas 7-8  Julia Nalaskowska (ucz. kl.8a) wyśpiewując ,,Karliku, Karliku"  zdobyła 3 miejsce.

Gala wręczenia nagród oraz koncert finałowy odbył się w niedzielę 29.10. o godz. 16-ej połączony z występem nagrodzonych solistów i zespołów. Laureaci prezentowali na scenie swój kunszt i dostarczyli wielu niezapomnianych przeżyć.

Gratulujemy sukcesów naszym utalentowanym uczennicom!

Małgorzata Robakowska