Dziennik pokładowy 30 maja 2023r

Ahoj, Szczury Lądowe!

Nasza nadmorska przygoda trwa w najlepsze! Atrakcji jest tak wiele, że czasu na nudę brak!

W poniedziałek byliśmy na aż dwóch wycieczkach. Po pysznym śniadaniu zapakowaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy do Władysławowa. Na miejscu poznaliśmy historię powstania tej urokliwej nadmorskiej miejscowości. Przeszliśmy całą Aleję Gwiazd Sportu, na której odnaleźliśmy gwiazdę patrona naszej szkoły – Wacława Kuchara. Z Alei udaliśmy się plażą do portu – tam czekały na nas piękne murale pokazujące codzienne życie mieszkańców Władysławowa kiedyś i dziś. Kolejnym punktem naszej wyprawy był Dom Rybaka – wspięliśmy się po schodach na sam szczyt wieży widokowej, z której podziwialiśmy panoramę miasta.

Po powrocie do naszego ośrodka, szybki obiad i fruuu! Pojechaliśmy na Farmę Strusi do Kniewa. Na miejscu mieliśmy okazję skosztować jajecznicy ze strusiego jaja, zobaczyć i poznać zwyczaje strusi, zachwycić się zwierzętami w mini zoo oraz wyszaleć na placu zabaw.

Wtorek przywitał nas rześką pogodą – okazało się, że to idealna auta do dalszego podboju Jastrzębiej Góry. Z samego rana wsiedliśmy w meleksy i pojechaliśmy  do Lisiego Jaru. Po zapoznaniu się z historią tego miejsca stwierdziliśmy, że warto do ośrodka wrócić na piechotę – część trasy pokonaliśmy plażą, a część „aleją zakupową” - kupowanie pamiątek chyba nigdy nam się nie znudzi :)))

Popołudniu wzięliśmy w konkursie plażowym – zadaniem było wykonanie gigantycznego żółwia z piasku.

Ledwo zjedliśmy kolację, a już zbieraliśmy się na boisku, żeby uczestniczyć w Kolonijnej Olimpiadzie Sportowej.

Dzieje się !!

Pozdrawiamy serdecznie, Trzecioklasiści!