Toruń pachnący piernikiem…

Ósme klasy wraz z opiekunami na swoją wycieczkę podsumowującą wybrały Toruń. Mieliśmy okazję pospacerować po mieście, a właściwie pokręciliśmy się po nim, nie dziwiąc się, że Kopernik dokonał odkrycia o Ziemi kręcącej się wokół Słońca. Wysłuchaliśmy wielu ciekawostek.

Odwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, pełen interesujących eksponatów z jego życia. W Muzeum Żywego Piernika zajęła się nami Wiedźma, która wie wszystko na temat pierniczenia. Pod jej czujnym okiem w doskonałych humorach własnoręcznie wyrobiliśmy ciasto i upiekliśmy pierniki.

W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy poznaliśmy w interaktywny, doświadczalny sposób działanie mózgu, emocji, przeszliśmy mutację, a nawet powalczyliśmy na ringu.

Wróciliśmy pełni wrażeń!