SZKOLNE OBCHODY DNIA ZIEMI

W dniu 18 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Jak na święto naszej Planety przystało towarzyszyła nam piękna i słoneczna pogoda.

Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez p. Agnieszkę Oleszkiewicz z Fundacji Chlorofil pt. „Dlaczego tak ważna jest zbiórka i recykling elektroodpadów?”.  Chętni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i zgłębić zainteresowania dzięki udziałowi  w licznych konkursach ekologicznych przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły:

• Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy dla klas III - p. Anna Arik,
  • Teleturniej „1 z 10” dla klas IV-VI – p. Halina Czaja,
  • Konkurs EKO-Mistrzowie dla klas VII i VIII – p. Ewa Rozmus,
  • Szkolny Konkurs Plastyczny „Niezwykły Świat Owadów” – p. Ania Rączka, p. Sylwia Dudziak, p. Iwona Sawala.

Uczniowie klas IV-VIII wykonywali także zadanie projektowe, które polegało na stworzeniu z dowolnych odpadów  recyklingowego zdjęcia klasowego. Najładniejsze i najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na okolicznościowej wystawie. Prace będzie można podziwiać w korytarzu tuż przy sekretariacie. Jurorami w tym konkursie będą przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Najważniejszym wydarzeniem w owym dniu było stworzenie łąki kwietnej dla dzikich zapylaczy. W tym przedsięwzięciu uczestniczyła klasa 5c.

Zarówno przeprowadzona prelekcja, jak również akcja stworzenia łąki kwietnej były możliwe, dzięki włączeniu się całej społeczności szkolnej w akcję zbiórki elektroodpadów, zorganizowanej w ramach IX Konkursu Ekologicznego „Mistrz recyklingu i przyjaciele” przez Fundację Chlorofil. Konkurs ten uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

Wszystkie wtorkowe wydarzenia zostały zarejestrowane przez  dziennikarkę Polskiego Radia Katowice p. Gabrielę Kaczyńską. Usłyszymy o nich podczas niedzielnej audycji radiowej EKO-ranka (23 kwietnia br.) po godz. 10:00 Serdecznie zapraszamy przed odbiorniki radiowe na częstotliwości 102,2 fm. Bohaterami audycji będą właśnie uczniowie SP 54!

Wszystkie odcinki EKO-ranka można również znaleźć na stronie:

Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w naszych szkolnych obchodach Dnia Ziemi.

Szanujmy i dbajmy o przyrodę, wspierajmy działania ekologiczne!

Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia były: p. A. Arik, p. Ewa Rozmus, p. Halina Czaja, p. Anna Rączka oraz p. Iwona Sawala. Natomiast koordynatorem akcji i pomysłodawcą była p. Sylwia Dudziak.