Warsztaty przyrodnicze w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uczniowie z klasy 1A oraz 3 B uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie. Pierwszoklasiści w profesjonalnym laboratorium chemicznym doświadczali i eksperymentowali z wykorzystaniem produktów, które można znaleźć w kuchni lub innych zakamarkach domu. Uczyli się obserwacji oraz wyciągania wniosków, wykonując proste, ale spektakularne doświadczenia. Trzecioklasiści zapoznali się z bioróżnorodnością środowisk wodnych na naszej planecie. Uczniowie, korzystając z globusa określali ilość wody na Ziemi,  układali szlak wodny od źródła do oceanu, nazywając różne typy środowisk wodnych, poznali zwierzęta wodne i inne skarby pochodzące z mórz, rzek, jezior i stawów oraz zwrócili uwagę na problemy zanieczyszczenia wód i zmian klimatu. Na zakończenie pomalowali muszle wykonane z gipsu. Atrakcją wycieczki były również wspólne zabawy ruchowe na placu zabaw.