Ślimak - czyli jak poznać i zaakceptować inność

W lutym, w świetlicy szkolnej - w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „Każdy inny - każdy wyjątkowy" - dzieci z klas pierwszych wzięły udział w kolejnych zajęciach wprowadzających ich w świat osób z dysfunkcją w obrębie zmysłu słuchu. Uczestnicy zajęć obejrzeli dwa filmiki edukacyjne „Miasteczko zmysłów -jak działa ucho" oraz "Integracja -osoby z niepełnosprawnością słuchu", które pozwoliły na zrobienie burzy mózgów i znalezienie odpowiedzi na pytania: co utrudnia nam słyszenie i jak mówić do osoby niesłyszącej. Dzieci wysłuchały też bajki z cyklu „Bajki bez barier -Ślimak" oraz nauczyły się kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku migowym. Wzięły też udział w zabawach integracyjnych ćwiczących zmysł słuchu.