Zabawa w Spokojny Umysł - ruch i wdzięczność

W listopadzie skupialiśmy się na uważnym ruchu. Świadomość własnego ciała jest bardzo ważna, a otwarcie się na obecność innych osób, jeszcze ważniejsze. W codziennych ćwiczeniach badaliśmy mi.in. swój puls i odkryliśmy, że wzmożony wysiłek przyspiesza bicie serca, a świadomy oddech potrafi je skutecznie uspokoić. Chodziliśmy jak flamingi, ale też udawaliśmy astronautów, żołnierzy, dyrektorów firm… Śmiechu było co niemiara!

Grudzień owocował wdzięcznością. Okazało się, że w życiu ważne są drobiazgi. Chcąc podkreślić nasze działania, przystroiliśmy naszą klasową choinkę wdzięcznymi bombkami i łańcuchem dobrych uczynków. Wszystko po to, by pamiętać, że dobro zawsze sprawia radość.

Wchodzimy w Nowy Rok z wielkim entuzjazmem, gotowością, a przede wszystkim uważnością, która pomaga zrozumieć siebie i innych.