EUROWEEK 2022

Ach, co to był za czas!

W dniach 22-26.11. 2022r. uczniowie klas dwujęzycznych: 8c i 7a wybrali się na Euroweek do Długopola Dolnego, gdzie pod opieką: p. E. Rozmus, p. M. Marcinkowskiej, p. P. Grochowicza, p. M. Sołtysik-Warchał i okiem wolontariuszy z całego świata w przyjaznej, otwartej atmosferze ćwiczyli umiejętności językowe, poznawali kulturę innych krajów, np. Grecji.

Mieliśmy okazję spędzić z sobą niesamowite chwile, lepiej się poznać i podjąć szereg aktywności, ucząc się współpracy. Wspólnie przygotowaliśmy sporo ciekawych projektów, pochwaliliśmy się talentami, których nam nie brakuje. Byliśmy niezwykle twórczy i nieszablonowo podchodziliśmy do rozwiązywania postawionych przed nami zadań. Poczuliśmy, że rzeczywiście znajomość języka angielskiego jest przepustką do lepszej komunikacji ludzi z całego świata.

Uczyliśmy się tolerancji do drugiego człowieka i nie postrzegania świata przez stereotypy, nabraliśmy trochę odwagi, pewności siebie, poćwiczyliśmy także umiejętności aktorskie. Zajęcia pobudziły kreatywność i zaciekawienie drugim człowiekiem, światem.

Z przyjemnością w takim wyjeździe wzięlibyśmy udział ponownie! To był owocny czas.