Relacja - Dzień Języków Obcych

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbyły się różne  konkursy i zabawy. Wszystkie klasy miały za zadanie przebrać się za mieszkańców wylosowanych krajów, dlatego też na szkolnych korytarzach gościliśmy gości z Irlandii, Japonii, Francji, USA, Chorwacji, Kenii, Hiszpanii, Australii i wielu innych krajów.

Konkurs na najlepsze przebranie w klasach I-III wygrała klasa IIc-Irlandia

II miejsce - klasa III c Hiszpania

III miejsce - klasa I a USA

W klasach IV-VIII

I miejsce 4c Chorwacja

II miejsce 4b Chiny

III miejsce 6b Korea

Czas podczas przerw umilali dzieciakom uczniowie klas Va, VI a i VIIIc dwujęzycznej, którzy przygotowali stoiska z grami memory, bingo, koło fortuny, malowanie flag oraz Let's speak, na którym uczniowie mogli poznać podstawowe zwroty w języku francuskim, japońskim włoskim czy hiszpańskim.

Chłopcy z klasy 8c dwujęzycznej (Wojtek Zajączkowski, Marek Domoracki, Kamil Owsianka oraz Adam Biskup) zorganizowali konkurs Jaki to język? Zwyciężyły uczennice klasy VI a : Natalia Romaniuk oraz Julita Krus.

Ponadto, uczniowie klas starszych spróbowali swoich sił w konkursie Eurochallenge, z wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Oto zwycięskie drużyny :

W klasach IV-V

I miejsce klasy 5b i 5c

II miejsce klasy 4a i 4c

III miejsce klasa 5a

W klasach VI - VIII

I miejsce 6b

II miejsce 8a

III miejsce 8b

Rozstrzygnęliśmy również konkurs na słynną budowlę:

W klasach młodszym wygrał Bartosz Domagalski- Ic, który wykonał Piramidę  Luwru

W klasach starszych:

I miejsce Most Brookliński-Kamila Pająk 5a

II miejsce Big Ben- Agata Milewska 5c oraz Przemek Milewski 8a

III miejsce Colloseum- Julia Sosna i Piotr Mączkowski 5b

Wyróżnienie- Brama Brandenburska -Nina Rozmus i Magdalena Majeranowska 8c

Na lekcjach języka niemieckiego, klasy 7-8 grali w tym dniu w gry i zabawy a przez cały tydzień w klasach młodszych odbywały się lekcje związane z kulturą brytyjską.

Kolejnego dnia klasy 7a i 8c dwujęzyczne zabawiały klasy młodsze i starsze wcielając się w znane postaci z filmów, bajek, piosenkarzy, piosenkarki i wielu innych prezentując się w ALL STARS SHOW. Uczniowie odwiedzili też niektóre klasy młodsze. Podczas tego dnia  urozmaicili im lekcje, czytając bajeczki w języku angielskim.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie słodkości i drobnych nagród.

Pozdrawiamy!

Nauczyciele Języków Obcych

Fotorelacja: https://drive.google.com/drive/folders/17LRH3VWd2cxN4n-G-ME3yM_yrfyWlYQK