Karta rowerowa -moje pierwsze prawo jazdy.

17 i 18 maja uczniowie klas 4-8 przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. 21 odważnych śmiałków przystąpiło do prób. Wyzwanie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Tematyka egzaminu teoretycznego obejmowała: podstawowe manewry na drodze, znaki i sygnały drogowe, typowe sytuacje drogowe (skrzyżowania drogi głównej z drogami podporządkowanymi, skrzyżowania dróg równorzędnych i z ruchem okrężnym),wyposażenie roweru i obsługa, czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo, pierwsza pomoc. Aby zaliczyć tą część egzaminu trzeba było udzielić 80 % poprawnych odpowiedzi. Nie wszystkim to się jednak udało i przystąpią do drugiej próby.

Część praktyczna polegała na ocenie kierującego pod względem: przestrzegania przepisów w ruchu drogowym, umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności: pozycja  kierującego na pojeździe, upewnienie się o możliwości jazdy, płynne ruszanie z miejsca,

upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, płynna jazda po prostej i ósemce, wytyczonym pasem bez podpierania się nogami, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu. Tutaj sukces odnieśli wszyscy.

Gratulacje  dla wszystkich, którzy uzyskali uprawnienia i trzymamy kciuki za zdających w czerwcu

Piotr Grochowicz