Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi 2022

W ubiegły piątek 22.04. uczniowie klas 4-8, uczestniczyli w szkolnych obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi, pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

Podczas uroczystości w/w klasy brały udział w szkolnym konkursie międzyklasowym, w ramach którego miały za zadanie wykonać plakat oraz napisać wiersz ekologiczny. Prace miały nawiązywać swoją treścią do tegorocznego hasła Dnia Ziemi. Podczas zajęć w salach uczniowie projektowali recyklingowo-odjazdową odzież wierzchnią, którą musieli w ciekawy sposób zaprezentować szkolnej komisji konkursowej.

Oprócz zajęć w salach, czteroosobowe drużyny każdej z klas, wzięły udział grach zespołowych: quiz ekologiczny dla klas czwartych, piątych i szóstych oraz grywalizację dla klas siódmych i ósmych.  Należy jednak podkreślić, że autorami wszystkich konkurencji w grywalizacji byli chętni uczniowie klas siódmych  i ósmych, którzy uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „ Ciekawe, mądre i kreatywne”. Podczas gier zespołowych drużyny miały możliwość wykazać się zarówno wiedzą ogólną z różnych dziedzin nauki, jak również sprytem, kreatywnością i  umiejętnościami sportowymi.

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi zostały podsumowane spektakularnym pokazem mody recyklingowo-odjazdowej oraz prezentacją wiersza ekologicznego w holu szkoły. Wszyscy uczestnicy pokazu, na czele ze szkolną komisją konkursową, byli pod wrażeniem wymyślnych strojów wykonanych     z worków na śmieci, kartonów, puszek czy plastykowych odpadów. Projektanci nie zapomnieli nawet          o takich detalach jak: ekologiczna torebka czy elegancki kapelusz do wieczorowego stroju, parasol wykonany z worka na śmieci czy obuwie z plastykowych butelek po wodzie mineralnej. Największą furorę zrobiły stroje klas: 5a, 5c, 7b, 7c, 8c, 8d. Wyniki międzyszkolnego konkursu ogłoszone zostaną wkrótce.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczestnikom szkolnych obchodów za ogromne zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu szkolnego. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała drobne upominki dla uczestników konkursów wiedzy.

WIELKIE BRAWA DLA WSZYSKICH KLAS 4-8!

ORGANIZATORZY PROJEKTU:

Sylwia Dudziak, Halina Czaja, Aneta Krawczyk i Ewa Rozmus

Link do fotorelacji:

Kilka zdjeć na stronkę – w załączniku