WYCIECZKA JĘZYKOWA EUROWEEK 2021

W dniach 2-6 listopada 2021 uczniowie klas dwujęzycznych 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce językowej do Długopola Dolnego w Kotlinie Kłodzkiej. Uczniowie przez pięć dni brali udział w warsztatach, wykładach i zabawach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata- Hiszpanii, Meksyku, Nigerii, Barbados, Kirgistanu.

Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, a nasi uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności językowe, ale także integrowali się wzajemnie, wykazywali się niezwykłą kreatywnością podczas wykonywania wyznaczonych zadań indywidualnych i grupowych. Uczniowie poznawali również kulturę, zwyczaje, a także język wolontariuszy. Były też zajęcia poświęcone tańcom narodowym. Nie zabrakło spaceru do Parku Zdrojowego w Długopolu Zdrój.

Wszyscy świetnie się bawili pod czujnym okiem opiekunów- pani Ewy Rozmus, pani Magdaleny Marcinkowskiej, pana Piotra Grochowicza. Ostatniego dnia wieczorem odbyło się pożegnanie z wolontariuszami i podsumowanie naszego pobytu. To był wzruszający moment, więc nie obyło się bez łez. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w zajęciach, natomiast nasza szkoła i Pani Dyrektor Anna Wójcik otrzymała podziękowanie za organizację wyjazdu.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją: