Szkoła Pamięta 2021

Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w akcji „Szkoła Pamięta”, której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Głównym celem akcji jest upamiętnienie osób zasłużonych w historii Polski oraz dla społeczności lokalnych.

29 października uczniowie z kółka regionalnego „Gryfny Bytom” wraz z opiekunem: Małgorzatą Zwanziger uporządkowali zabytkowy grób rodziców i sióstr księdza Norberta Bończyka, działacza narodowego na rzecz polskości Śląska, zapalili znicze przy figurze św. Barbary i tablicy upamiętniającej górników, którzy zginęli tragicznie w kopalni w 1905 roku, złożyli biało-czerwone kwiaty i zaświecili znicze pamięci pod pomnikiem Ofiar Tragedii Górnośląskiej oraz udekorowali wiankiem z kwiatków skromny grób Matki Ewy z Miechowic na dwa dni przed 155 rocznicą jej urodzin.