OGÓLNOPOLSKA AKCJA -SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA 2021 już za nami…

W dniach 17-19 września br. po raz dwudziesty ósmy zorganizowany został ogólnopolski finał Sprzątanie Świata – Polska 2021 pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.  Koordynatorem tegorocznej akcji na terenie Bytomia był Urząd Miejski - Wydział Inżynierii Środowiska, który wyposażył nas w niezbędne worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki.

Akcja sprzątania, którą przeprowadziliśmy w piątek 17 września, objęła okolice szkoły oraz tereny leśne w pobliżu placówki. Warto nadmienić, że w tym roku po raz pierwszy nasza akcja została zgłoszona i zarejestrowana Fundacji „Nasza Ziemia”.

Ze względu na niesprzyjającą pogodę, w sprzątaniu wzięły udział wybrane klasy: 5a, 5c i 6a pod opieką nauczycieli (pani: mgr Katarzyny Skiby, mgr Magdaleny Marcinkowskiej, mgr Małgorzaty Robakowskiej oraz mgr Beaty Pietruszki).

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za pomoc w zorganizowaniu akcji oraz zaangażowanie się w wszystkie działania związane z tegoroczną akcją.

Koordynatorzy akcji na terenie szkoły (klasy 4-6):

mgr Sylwia Dudziak i mgr MarcinJędrzejczyk