7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

Każdego roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia. Aktualnie w Polsce w tym dniu obchodzone są dwa święta: Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracowników Służby Zdrowia.

Ideą, która towarzyszy Światowej Organizacji Zdrowia już od początku działalności , czyli przez ponad 70 lat, jest zapewnienie podstawowej opieki zdrowotnej wszystkim ludziom.

Każdego roku WHO wybiera temat przewodni, który chce szczególnie w danym roku podkreślić. Hasło przewodnie Światowego Dnia Zdrowia 2021 roku to:

,,Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”. Chodzi o to, by każdy człowiek,

bez względu na to kim jest i gdzie mieszka miał zapewniony równy dostęp do opieki zdrowotnej.

7 kwietnia to dzień, w którym dziękujemy za pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych  i innych pracowników służby zdrowia. Przypominamy ludziom o kluczowej roli, jaką odgrywają w utrzymaniu zdrowia na świecie.

Drodzy uczniowie – tematyka zdrowia zawsze była i nadal jest w naszej szkole jednym

z głównych zagadnień. Pamiętajmy, że zdrowie to nie tylko brak choroby czy niepełnosprawności, lecz stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego

i społecznego.  W dużym stopniu zdrowie zależy od nas samych, od tego, czy żyjemy

w zgodzie z innymi ludźmi, czy nasze relacje są bezkonfliktowe i czy potrafimy radzić sobie

z problemami.

Chcemy Wam  przypomnieć o potrzebie dbania o swoje  zdrowie, dbania o higienę osobistą

i przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Wczesna wiosna to czas, kiedy na ogół jesteśmy zmęczeni i osłabieni po zimie. Pierwsze cieplejsze promienie słońca dodają nam na pewno energii.

Wprawdzie coraz trudniej zauważyć pozytywne aspekty w obecnej sytuacji, ale możemy popracować nad sobą , aby poczuć się lepiej.

Pamiętajmy….

Różnimy się między sobą, inaczej postrzegamy, oceniamy, reagujemy…

Staraj się być na dobrej stopie ze wszystkimi.

Bądź sobą. Jesteś wartościowym człowiekiem (nawet, gdy popełniasz błędy).

Popełniając błąd, wyciągamy wnioski, wyzwalamy w sobie energię i motywację, która powoduje, że lepiej i skuteczniej się uczymy.

Niech Twoje osiągnięcia (a każdy je ma: mniejsze lub większe) będą dla Ciebie źródłem radości.

Bądź pogodny, ruszaj się, spaceruj.

Najłatwiej o zakażenia w dużych skupiskach ludzkich. Na powietrzu, szczególnie na terenach zielonych jest ono znacznie mniejszym zagrożeniem.

Pedagog i psycholog szkolny