Setna rocznica Plebiscytu na Górnym Śląsku.

W dniu 19.03 o godz.9.00  w ramach obchodów setnej rocznicy Plebiscytu przypadającej na 20 marca i upamiętnienia działalności Polskiego Komisariatu Plebiscytowego, którego siedziba znajdowała się w Bytomiu, odbyły się lekcje  przybliżające dzieciom te wydarzenia. Dodatkowo w klasie  7c dwujęzycznej na lekcji on line  gościliśmy pana Dariusza Pietruchę, historyka w  ZSGH a także prezesa  Stowarzyszenia na rzecz zabytków fortyfikacji Pro Fortalicjum, pod którego opieką jest między innymi nasz Miechowicki Schron.  Uczniowie z zapartym tchem słuchali o tych wydarzeniach, dowiadując się przy okazji wielu ciekawostek związanych z historią Bytomia. Serdecznie dziękujemy za tą wspaniałą lekcję historii i zachęcamy do śledzenia wydarzeń  związanych z obchodami  setnej rocznicy Plebiscytu oraz nadchodzącej setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego .

Link do prezentacji: