7c w Muzeum POLIN – „Dylematy młodych”

Kto powiedział, że w czasie pandemii wycieczki są niemożliwe? 7c z wychowawcą właśnie wróciła z warsztatów w Muzeum POLIN w Warszawie. Zajęcia odbyły się online z wykorzystaniem platformy zoom, interaktywnych narzędzi: mentimeter i quizziz. Zostaliśmy przeniesieni w czasie do przedwojennej Polski i mieliśmy niebywałą okazję przyjrzeć się dylematom ówczesnego nastolatka. Sprawdziliśmy sami, na ile jego problemy były podobne do naszych. Dzięki nagraniom historii mówionej poznaliśmy prawdziwą, wzruszającą historię Jakuba, jego niełatwych relacji z rodziną i pierwszych dorosłych decyzji. Zanurzyliśmy się w barwny, międzywojenny świat żydowskiego Lublina i Warszawy, przyjrzeliśmy się wartościom, którymi kierowali się bohaterowie jego opowieści oraz poobserwowaliśmy, jakie miejsce w ich życiu odgrywała tradycja.