PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W minionym tygodniu klasy pierwsze oraz drugie wzięły udział w zajęciach „Pasowania na Czytelnika”. Dla klas pierwszych było to pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną. Klasy drugie  z biblioteki już korzystały, ale ich „Pasowanie na czytelnika” odbyło się z rocznym poślizgiem  Mrugnięcie

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli jaka jest rola biblioteki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, o rodzajach książek oraz o zasadach zachowania się w bibliotece. Ponadto przypomnieliśmy sobie tym jak należy obchodzić się z książką (w tym także z podręcznikami szkolnymi).

Po uroczystym przyrzeczeniu pierwszaki dostały książkę, w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki, a uczniowie klas drugich zakładki do książki.