„Pomaganie jest przyjemne”

Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV już edycji światowego projektu UNICEF -„Wszystkie Kolory Świata.”

W ramach akcji uczniowie, korzystając z zaangażowania swoich rodziców i dziadków,  przygotowali specjalne charytatywne szmaciane laleczki, które są symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić tysiącom cierpiących rówieśników z Angoli.

Wierzymy, że dzięki Państwa zaangażowaniu uświadomimy dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, wspólnie będziemy kształtować wśród uczniów  postawę tolerancji i otwarcia na inne kultury.

Laleczki zostaną zaprezentowane w naszej szkole 20 lutego 2017 r. o godz. 17.00 podczas finałowego spotkania adopcyjnego.Każdy z przybyłych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką (każda posiada tożsamość i „akt urodzenia”) w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia  ANGOLI.

Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody i dziękujemy w imieniu dzieci z Angoli.