DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ w naszej szkole

22 listopada po raz czwarty odbywały się szkolne obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Cieszy nas, że tak wielu z Was włączyło się w to świętowanie. Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele ozdobili swoje ubrania znaczkiem uśmiechniętej buzi, by symbolicznie podkreślić swoje życzliwe i przyjazne nastawienie. Dominującym kolorem tego dnia był żółty – co było widoczne w naszych ubraniach- radosny i promienny kolor był wszechobecny w każdej klasie.

Na korytarzach szkolnych można było przeczytać co znani i mądrzy ludzie mówią o życzliwości, uprzejmości, radości. Gdy komuś brakowało słów, mógł skorzystać z przygotowanych karteczek do zerwania – by móc komuś wręczyć miłą sentencję.

Jak co roku, wspólnie ze świetlicą szkolną, pamiętaliśmy również o podopiecznych Domu Dziecka, przygotowując dla nich własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami i pozdrowieniami. Zrobione samodzielnie przez wychowanków naszej świetlicy kolorowe kartki wraz ze słodyczami zostaną przekazane dzieciom z tej placówki.

Na drzwiach sal lekcyjnych można zobaczyć niezwykle kreatywne, pomysłowe i kolorowe plakaty nawiązujące do tematu życzliwości. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie przy ich wykonaniu.

Na korytarzu, obok jadalni można obejrzeć kolorowe plansze przedstawiające kolorowe baloniki z zapisanymi pozdrowieniami, komplementami i miłymi słowami, które chętni uczniowie wypisywali na długich przerwach. Zapraszamy do obejrzenia tej wystawy.

Niezawodny Samorząd Uczniowski organizował w klasach młodszych konkurs „Uprzejme wyzwania” promując wśród uczniów postawę obdarowywania innych uprzejmością. W klasach starszych wybierano „Królową” lub „Króla Życzliwości”. Oto wyniki klasowych plebiscytów:

Oliwia Zielińska  - Królowa Życzliwości w klasie 4a

Piotr Żyłka – Król Życzliwości w klasie 4b

Damian Strzebin – Król Życzliwości w klasie 5a

Dawid Pisko – Król Życzliwości w klasie 5b

Oliwia Leszczyńska – Królowa Życzliwości w klasie 5c

Natalia Zachłod – Królowa Życzliwości w klasie 5d

Marta Szołtysik – Królowa Życzliwości w klasie 6a

Filip Fritsch – Król Życzliwości w klasie 6b

Anna Wojcieszek – Królowa Życzliwości w klasie 6c

Denis Gacek – Król Życzliwości w klasie 6d

Maja Respondek – Królowa Życzliwości w klasie 6e

Ines Ciszek – Królowa Życzliwości w klasie 7a

Bartosz Dembski – Król Życzliwości w klasie 7b

Piotr Szołtysik – Król Życzliwości w klasie 7c

Jeanny Stemerowicz - Królowa Życzliwości w klasie 7d

Dawid Przewłocki – Król Życzliwości w klasie 8a

Kacper Dolecki – Król Życzliwości w klasie 8b

Zuzia Chrószcz – Królowa Życzliwości w klasie 8c

Wiktoria Skiba – Królowa Życzliwości w klasie 8d

Osoby wyróżnione tytułem Królowej i Króla Życzliwości zostały obdarowane koroną, dyplomem i słodkim upominkiem. Ceremonia koronacji miała miejsce w gabinecie Pani Dyrektor 25.11.2019r. Gratulujemy!!!

Liczymy, że wyjątkowa atmosfera Dnia Życzliwości i Pozdrowień zostanie z nami na dłużej.