Szkoła Podstawowa nr 54 |im. Wacława Kuchara w Bytomiu

41-923 Bytom ul. Reptowska 86

tel. 32 280 64 40

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 54 im. Wacława Kuchara w Bytomiu
ul. Reptowska 86, 41-923 Bytom
e-mail: sp54miechowice@interia.pl

telefon:  32 280 64 40

Kółko teatralne z języka angielskiego

W każdy czwartek uczniowie klasy  Va i uczennica z klasy Vc zamieniają się w aktorów i  rozwijają swoje umiejętności aktorskie, wokalne  oraz  zgłębiają tajniki  języka angielskiego.  Na zajęciach uczą się czym jest teatr, jak rozlużnić swoje ciało i dobrze się bawić. Jeśli teatr jest ci bliski dołącz do nas!

Opiekunem jest pani Magdalena Marcinkowska.

Uczniowie uczą się  również planowania i organizowania przedsięwzięcia jakim jest premiera przedstawienia. Na zajęciach oprócz gier i zabaw uczniowie przygotowywali się do występu podczas koncertu kolęd i pastorałek Christmas Time, który odbył się 21.12.2016 i był kulminacją projektu E-twinning Let’s sing for Christmas. Projekt realizowany był przez 10 uczniów klasy Va, którzy są uczestnikami zajęć kółka a także przez uczniów klasy IVc,IVe i miał na celu wspólne śpiewanie kolęd w języku angielskim przez uczniów z Polski, Ukrainy, Hiszpanii, Włoch a także zaprezentowanie siebie i szkoły w formie filmików utworzonych na kizoa i umieszczonych na youtube  i portalu E –twinning.- filmiki w zakładce współpraca  z zagranicą.

Krótki filmik ilustruje nasze gry i zabawy.

 

Artykuły

Lekcja angielskiego inaczej.

Uczniowie klas 6 udowodnili, że lekcje języka angielskiego wcale nie muszą być nudne i przewidywalne.Odrobina kreatywności i pomysłowości zaowocowała scenkami w języku angielskim. Nasi aktorzy wcielili się w role kelnerów i klientów...

Czytaj więcej o: Lekcja angielskiego inaczej.