Kolejne działania w programie Zdrowo jem, więcej wiem

Drugi etap jesienny już za nami. Tym razem dowiedzieliśmy się jak rozwija się ludzki organizm. Porównywaliśmy swoje zdjęcia z dzieciństwa i obliczaliśmy przyrost wagi i wzrostu w ciągu naszego dziewięcioletniego życia.  Dowiedzieliśmy się, co jest niezbędne, aby organizm mógł zdrowo się rozwijać. Poznaliśmy również Słabeuszka i Siłaczka, dzięki którym dowiedzieliśmy się co robić, by być krzepkim i silnym. Podczas pracy w grupach tworzyliśmy plakaty przedstawiające zdrową i niezdrową żywność. Mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w konkursie „Najlepszy zestaw na drugie śniadanie”, który polegał na przygotowaniu propozycji na zdrowe posiłki w szkole. Laureaci otrzymali medale i zostali Super Kucharzami i Kucharkami.