EUROWEEK – WIZYTA WOLONTARIUSZY

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościliśmy dwóch obcokrajowców- Daniela z Peru i Daniela z Kolumbii, którzy przyjechali do nas w ramach wolontariatu i działalności Fundacji Euroweek.

Wszyscy uczniowie mieli okazję spotkać się z gośćmi, zarówno młodsi jak i starsi. Uczestniczyli w zajęciach,  podczas których zarówno prowadzący wolontariusze jak i dzieci komunikowali się po angielsku. Podczas spotkania wolontariusze odkrywali przed uczestnikami  tajemnice swoich krajów: ich kulturę, zwyczaje, język, kulinaria, faunę i florę. Uczniowie gorąco i z wielkim entuzjazmem przyjęli obu gości, i aktywnie uczestniczyli w zajęciach - zadawali pytania po angielsku i chętnie opowiadali o kulturze naszego kraju.

Popołudniami wolontariusze poznawali naszą okolicę: zwiedzili centrum Bytomia, zobaczyli Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz wybrali się na wycieczkę do Częstochowy. Zachwyceni wizytą w Bytomiu – zapewnili, że chętnie tu wrócą.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji pobytu Euroweekowiczów oraz Państwu Kandora, którzy serdecznie ich gościli przez ten tydzień.