Akademia Zdrowego Uśmiechu

Akademia Zdrowego Uśmiechu!

14 maja w naszej szkole zostały przeprowadzone dwa programy profilaktyczne w ramach realizacji zadań Szkoły Promującej Zdrowie.

Celem programów edukacyjnych jest pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcanie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „ Akademia Zdrowego Uśmiechu”. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo szczotkować zęby, jak przebiega wizyta u dentysty i dlaczego nie należy jeść śmieciowego jedzenia.

Każdy rodzic otrzymał diagram stanu uzębienia swojego dziecka.

W ramach programu „ Niesamowity świat higieny jamy ustnej” uczniowie otrzymali arkusz

z ćwiczeniami, a rodzice przewodnik dla rodzica, gdzie poprzez wspólna pracę mogą pogłębić wiedzę na temat znaczenia zdrowego odżywiania oraz zdrowych nawyków żywieniowych.

Autor tekstu

Joanna Bilińska- Karasek