Z wizytą w Muzeum Narodowym w Krakowie

2 stycznia z grupą uczniów kl. 7c zaangażowanych w realizację wspólnego przedsięwzięcia z Gimnazjum nr 1 odwiedziliśmy Kraków. Rozpoczęliśmy od Cricoteci, w której poznaliśmy sylwetkę twórcy, artysty, wizjonera - Tadeusza Kantora. Obejrzeliśmy wystawę Z.Gostomskiego „Powroty”. Następnie wzięliśmy udział w kreatywnych zajęciach, na których szukaliśmy odpowiedzi na pytania: dlaczego sztuka używa zwykłych przedmiotów do przekazania treści niezwykłych? Jak zatem działa sztuka? Jakich używa środków do wyrażenia emocji i myśli? „Ożywiliśmy” sznurek, parasol, szczotkę. Czy wiecie, że nawet stary kapelusz może się bać plastikowej miski i głośno sapać ze strachu? Potem przyszła kolej na spotkanie z reżyserem i pracę nad własnym ciałem. Improwizacja wprawiła nas w zachwyt! A ile przy tym było emocji! Na deser zostawiliśmy sobie wystawę pt. „Dziedzictwo” w Muzeum Narodowym.

Autor: Marta Sołtysik-Warchał