Program profilaktyczny „Młodzi odkrywcy”

W grudniu odbyło się podsumowanie realizacji w klasach V programu profilaktycznego „Młodzi odkrywcy”. Uczniowie od marca 2016r. uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez psychologa szkolnego Annę Zych. Celem zajęć jest nabywanie i ćwiczenie umiejętności (np. zachowania asertywne, rozpoznawanie i ekspresja uczuć, zaufanie, zachowania bezpieczne i prozdrowotne)  przeciwdziałających różnym negatywnym zachowaniom.

Po raz kolejny w ramach podsumowania programu odbył się konkurs plastyczny, tym razem pod hasłem „Młodzi odkrywcy robią to, co kochają” dla chętnych uczniów klas V:

W głosowaniu jury wyłoniono laureatów konkursu:

I miejsce Matylda Nykiel kl.Vc

II miejsce Karolina Romberg kl.Vc

III miejsce Wiktoria Skiba kl.Vd

Wyróżniono prace Nikoli Chmielorz kl.Vb i Magdy Matys kl.Vc

Miło nam przypomnieć, że program „Młodzi odkrywcy” uzyskał dofinansowanie z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Bytomiu, co umożliwiło jego pełniejszą realizację – między innymi zakup pamiątkowych gadżetów dla wszystkich uczestników programu oraz nagród dla laureatów konkursu plastycznego.

Praca Matyldy została wydana w formie magnesu, który otrzymali wszyscy uczniowie klas V. Dodatkowo każdy mógł wybrać kolor pamiątkowego długopisu, z indywidualnym grawerem (imię i nazwisko, nazwa szkoły). Wszystko to zostało zapakowane w świąteczną kopertę i wręczone uczniom.