Ogólnopolski program "Wybieram wodę"

WYBIERAM WODĘ!

Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim  programie edukacyjny „Wybieram wodę”. Jest to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

Ogólnopolski program "Wybieram wodę" porusza dwa ważne aspekty:

1. Edukację z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzoną również w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety,

2. Rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu jest  także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.

W ramach pierwsych zajęć uczniowie zastanawiali się nad rolą wody w organizmie człowieka oraz w środowisku.

Ożywione dyskusje w grupach doprowadziły do wspólnej konkluzji, że woda to dar życia.

Na kolejnych zajęciach udało nam się ustalić składy popularnych napojów i soków oraz porównać je składem wod mineralnych.

Jedno jest pewne - woda to najlepszy i najbezpieczniejszy napój dostępny na Ziemi Śmiech.

Więcej w zakładce tematycznej.

Autor: Małgorzata Popławska