Tym razem fantastyka!

W tym tygodniu polecamy 2 pozycje dostępne już w Bibliotece, tym razem jest to lubiana, przez wielu z Was fantastyka.

Pierwsza z nich to „Baśnie osobliwe”, czyli baśniowe opowiadania, towarzyszących bestsellerowej książce” Osobliwy dom pani Peregrine” zekranizowanej przez Tima Burtona.
Osobliwcy istnieli na świecie, zanim pani Peregrine stworzyła dla nich dom. Opowieści zebrane w tym zbiorze są właśnie o nich.
Zamożni kanibale, księżniczka o wężowym języku, pierwsza ymbrynka – to tylko niektóre z postaci, które pojawiają się w zaskakujących, błyskotliwych, czasem zabawnych, a czasem przerażających opowiadaniach składających się na ten tom. Opowieści o osobliwcach z zamierzchłych czasów zebrał i opatrzył komentarzem niewidzialny Millard Nullings, uczony, kolekcjoner wszystkiego, co osobliwe.

Druga propozycja to „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” kolejna pozycja autorstwa J. K. Rowling, inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu. Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak, gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty.